Únor 2010

Vítejte zpět...

26. února 2010 v 9:07 | A-R
Prominte, vím že se vám to zdá divné, jednou končím pak začínám pak zase končím pak je nový blog a ted zas stary...Ale přísahám že už nic neprovedu :)

A-R

Double recenze: AvP a Bioshock 2

26. února 2010 v 9:02 | ASSASSIN |  RECENZE
Double recenze Bioshock 2 a AvP

Aliens vs. Predator

Alieni namířili na počítače již asi před deseti lety, rebellion ( tvůrce hry ) chce svůj úspěch zopakovat, já jsem již hru dohrál a ted vám přínáším recenzi, povedlo se to?

Mechanismy

Hra zezačátku působí poměrně zastarale, ale postupem hry se zjistíte že grafika je vlastně fajn a nějak nekazí atmosféru ani hru. Atmosféra měla být klíčovím bodem této hry, bohužel není, já jsem neměl strach ani jednou za celou hru, a ani jednou jsem se nevylekal i když jsem to hrál v půlnoci s plným zvukem a zhasnutým pokojem, např. dead space má stokrát lepší atmosféru.
Celá hra se dá projít za tři postavy - marinák, vetřelec a predátor a pak je tu multiplayer.

Multiplayer

Bohužel multiplayer se mi absolutně nelíbí, nedodělaný, nezábavný a po každém matchi vás vyhodí do menu, někde psají že multiplayer dělá AvP dobrou hrou ale podle mě to je singleplayer

Vetřelec

Ano, jako první kampan jsem si dal za vetřelce protože mě strašně zajímalo jak bude fungovat lezení po stěnách či po stropě, inu, funguje to skvěle! Vůbec jsem nečekal že by to mohlo vyjít.
Příběhy všech tří kampani se spojují a lokace jsou za každého "hrdinu" stejné. Např. za marinaka zabijete "Matku vetřelku" v lokaci refinery a když pak jdete s predátorem na tu samou lokaci tak jen vidíte uhořelou "Matku vetřelku. Bohužel je kampan za vetřelce nejkratší, cca. něco přes hodinu.

Marinak

Ano, jako druhou kampan jsem si dal za marinaka protože mě zajímala slibovaná atmosféra.
Bohužel jak už jsem říkal atmosféra mě velmi zklamala. Vůbec bych se nedivil kdyby se 7miletej kluk ani jednou za celou hru nelekl či nevystrašil. Za marinaka mate pistoli, samopal a pozděj i rotačák, brokovku, plamenomet či odstřelovačku, životy se u predatora a marinaka doplnuji lekarnickama, a u aliena automaticky.

Predator

Ano, ehm... za predátora jsem si to dal protože jiná kampan již nezbívala. Za predatora je to asi nejvíc stealht, máte termo vidění či "vetřelco vidění" a pak laser, kopí, miny a házející disk ( můj nejoblíbenější ), a můžete také provádet hyperskoky, stačí si vybrat kam skočíte a zmáčknete čudlík. Za každou postavu můžete zbírat či ničit bud data ( marinak ), "krabicky" ( alien ) či provázky ( predátor ). Bohužel všechny kampane zabírají něco nad pět hodin, což je opravdu málo protože hrajete za tři postavy a ještě k tomu ve stejných lokacích.

Avp se povedlo z hlediska zajímavého,zábavného a hratelného a nepovedlo z hlediska multiplayeru,atmosféry a době hraní, ale zábava to je pořádná, ještě jsem nezmínil brutalitu, ve hře je jí opravdu hodně málo a vůbec nechápu proč kolem toho byl takoví hambug, znám opravdu desítky her co mají mnohokrát větší brutalitu.

VERDIKT - 7.6 z 10.0

Bioshock 2

A další pecka, první díl sklidil nemalý úspěch a byl také hrou roku, dvojka je prý trošku horší než jednička ale pro mě je dvojka mnohokrát lepší než jednička, a řeknu vám proč

Rapture

Jak jistě mnoho lidí z vás ví že jednička se odehrávala v podvodním městě Rapture, dvojka se v něm odehrává také, ale místo člověka hrajete za big daddyho, respektive za jednoho z prvních big daddiů.

Big Daddy, Little sisters,Big sisters,adam a eva

Opravdu vám tyto podivínské názvy nic neříkají? Až na big sisters znáte všechno z jedničky.
Big Daddy je ochránce little sisters a big sister je také ochránce little sisters, a z little sisters získáváte adam a evu prostě nalézáte.

Big daddy a little sisters

Jak jsme již říkal, pokud chcete získat little sisters a z ní následně adam, musíte nejdřív porazit big daddy, to je "opancířovaný potápěč", jen tak na vás neutočí, to ho musíte nejdřív rozzlobit, čehož de dosáhnout opravdu lehko, poté co porazíte big daddy, tak si vyberete jestli little sisters zabijete či adoptujete, obojí vám dá adam na kupování toniků a plasmidů.

Plasmidy,toniky a eva

Plasmidy jsou aktivní schopnosti např. vysílání blesků, toniky zase pasivní např. schopnost nést víc lékarniček. Plasmidy hrají v bioshocku jednu z hlavních rolí, protože pomocí nich se dá dobře taktizovat např zmrazíte protivníka ( splictera ) a násleně ho usřílíte ohnivou puškou.
Eva je običejná injekce z které získáváte energii do plasmidů

Big sisters

Big sisters je velice otravná havět, po každých trí zachráněných little sisters přijde big sisters, je velice odolná a aktivní. Obyčejný protivník, který nemá ve hře nijak velký význam.

Ostatní

Otravné hackování z jedničky bylo nahrazeno novým hackováním, mnohem lehčím a zábavnějším hackováním, koukněte se třeba na youtube, těžko se popisuje, dále zde můžete nacházet audio diáře a power to people stanice ve kterých si zdarma upgradujete zbraně, grafika a struktura rapture je opět nádherná. Místo fotaků máte kameru a takové drobnosti, nejvíc mě na hře dostal příběh který je fakt šokující, prozradím vám ho ve Spoiler tabulce, být váma to nečtu :)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zezačátku vás postava jménem lamb donutí se zabít, o deset let později vás little sistet aktivuje ve vita-chamber ( na normal jsem ani jednou neumřel, takže žádná vita-chamber nebyla, proto jsem se o ní nerozepisoval ), pak zjistíte že máte dceru ( Elenaor ), pak vás sinclair zradí a vy ho musíte zabít, následně vás zatkne postava jménem lamb a hrejete za little sisters, tak dá vaší dceři oblek big sisters a little sisters zemře, pak bojujete po boku big sisters ( vaší dceři ) proti návalům nepřátel, nakonec rapture vybouchne a vy zemřete, vaše dcera na moři zabije lamb, sundá si helmu a získá z vás adam.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bioshock 2 byla pro mě perfektní hra, která mě bavila opravdu mnohem víc než jednička´.

VERDIKT - 9.6 z 10.0 ( verdikt jedničky - 8.0 )

A-RNovy blog!!

8. února 2010 v 8:03 | Konzole-master
konzole-master.blog.cz