Recenze-BORDERLANDS

6. prosince 2009 v 11:05 | ASSASSIN |  RECENZE
Na hře Borderlands pracuje gearbox-Velice dobrá firma, Borderlands má být výsledek kvalitního smíchání FPS a RPG, což se Gearboxům podařilo, sice je porovnání-FPS-70%, RPG-30%, ale to vůbec nevadí, protože střílet všelijáké netvory a za to získávat XP je neskutečná zábava!
ZAČÍNAMÉ
Zezačátku jsi vyberete jednu ze tří postav-Snipera,Mága,Tvrdáka či Neutrálního vojáka, každý z nich má jednu speciální schopnost, Voják může vyprodukovat samostatný kulomet, Tvrdák může být nachvilku nesmrtelný atd.Já jsem si vybral Vojáka, je to za něj fajn, ale rozhodně nejvíce doporučuji Lilith-mága, umí se zneviditelnim a pak udělat tlakovou bombu a její schopnost se regeneruje po dvaceti sekundách, u vojáka to trvá 90 sekund!První dojem na hru není opravdu nijak skvělý, jste v jednom městečku a máte jednu bouchačku a pár penízků, a úkol vám zadává jedniný člověk, takže první dojem-6/10 ale najednou se všechno otevírá, Zbraní máte stovky,penízů tísíce, NPC desítky a lokace jse rozléhaj až na obrovskou mapu!Prozatím máme 7/10.
FPS
I když je hra smícháním dvou prvků tak je to přecijenom FPS, a sakra dobře udělaná!Ovládá se to nádherně, grafika je skvělá a cell-shadovaná, sprint příjemně urychluje hru, auta vás rychle přesunou, později se i objeví možnost teleportace, bugů je tu velice málo, zbraní jak kapek při dešti, všude číhá protivník a XPéčka...Borderlands je opravdu parádní hra v pojetí FPS takže máme 8/10 ale ještě tu jsou RPG prvky
RPG
Ano je ho tady sice jen 30% ale je to všechno výborně udělané, Za každou misi, za každého mrtvého nepřítele atd. získáte určitý počet peněz a XP, které slouží k zvyšování levelu, a následně ke SKILLOVÁNÍ, nějáká zbran se tu může nést v rukou až na levelu 20 a vy máte 18, tak šup s tím do malého batohu a jdem se levelovat.Princip životů je tu na lékarničky ale máte také štít který se vám automaticky dobíjí, dá jse samozřejmě vylepšovat.Jedním z hlavních lákadel na BORDERLANDS byl generátor zbraní, díky němuž jste po tomto světě mohli najít tisíce druhů zbraní, ale BORDERLANDS je tak dobrá hra, že bych si jí s potěšením koupil i bez toho generátoru.Ten funguje tak že když přijdete ke krabici s lvl-26 a na kontě bude mít 100000 a zabitých nepřátel 500, tak v té krabicy budou jiné zbraně a věci než třeba při-lvl.25, peněz-200 a zabitých nepřátel-496.
KONČÍME
Borderlands je opravdu boží hra, s strašně málo chybama, snad jediná chyba je že se to občas trhne pod 20 snímků za vteřinu.Už ted máte chut vyrazit do obchodu?Ale já jsem vám ještě neřek že celá hra se dá projít ve čtyřech hráčích online a nebo ve dvou splitscreen,bohužel když hrajete sám tak žádného uměle řízeného partáka nemáte.
VERDIKT
Borderlands se nedá než dopručit, je to neuvěřitelně návyková záležitost, ale pokud chcete něco jako Fallout 3 kde to bylo přesně naopak (30%-FPS, 70%-RPG) tak tady asi nehledejte, ještě se musím zmínit že F3 jsem hrál s miloval jsem ho a v průběhu BORDERLANDS si na něj alespon stokrát vzpomenete, takže pokud vás bavil F3, tak tohle by mělo taky.(Vím že je hodnocení opravdu velké ale tahle hra si to zaslouží!!)
DOBA HRANÍ-13H
+GRAFIKA
+FPSRPG SYSTÉM
+NÁVYKOVOST
+POČET ZBRANÍ
+OBROSKÝ OTEVŘENÝ SVĚT
+DOBA HRANÍ
+VEDELJŠÍ MISE
+COOP
+MINIMUM BUGŮ
+PŘIMĚŘENĚ VELKÁ NÁLOŽ RPG
--OBČAS SE TRHÁ NA 20HZ
--ZROVNA NÉ NEJLEPŠÍ AL
--NĚKTERÉ ZBRANĚ JSOU SI HROZNĚ PODOBNÉ
VEDIKT-9,7
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marcel od Zvonu Marcel od Zvonu | E-mail | 6. prosince 2009 v 13:31 | Reagovat

No zdař Assi, jo tohle je již jiná káva...jen těch 15 chyb v textu to stále kazí, no spěchal jsi já vím, mezery se taky dělaj kolem ,,pomlček,,a za Tečkou. ? ! Mezera!...tož po opravě 2! můžeš mít ode mne i +/S za tuhle Recenzi, nekecám...Je to čím dál lepší.Ještě P.Z. za 9,7 známku(i kolem 9,5 +/- 0,5!) to příště opravdu zaslouží 30+20 řádků, že..., ale tady to již nech, a děkuji. Marcel od Zvonu. A těším se na další. Je to nadějné Assassine.

2 PlayerRiada PlayerRiada | 6. prosince 2009 v 16:30 | Reagovat

Mě se to moc líbilo. Ty chybičky už nejsou nijak podstatné. Vážně velká změna. Možná kvůli tomu tu hru přeci jen zkusím. 8-)

3 he? he? | 6. prosince 2009 v 21:38 | Reagovat

Co to je, jak "na hre pracuje" ???? dohral jsem ji pred vice nez mesicem, tak snad uz je hotova ne ?
nemam silu tyhle blaboly cist, staci uz verdikt LOL

obcas se trha na 20Hz ??? co to je ??

Zrovna ne nejlepsi AL ??? co je zase tohle ? :DDD AI ? :D

mazec ty vole, decko pise recenze LOL

4 Assassin Assassin | 6. prosince 2009 v 21:56 | Reagovat

[3]: na hře pracuje znamená že se tý hře ještě věnuje!Asi nejsi hráč když nevíš co je to 20HZ a  zrovna ne nejlepší al znamená to samé jako průměrná al, takže tu není jediná chytrá kritika!

5 Jiří Jiří | 6. prosince 2009 v 23:51 | Reagovat

Myslel jsi 20fps, že? A ještě nám prozraď, čeho je zkratka AL? Já vždycky myslel, že je to AI podle Artificial Intelligence, ale evidentně jsem se mýlil:-D.

6 PlayerRiada PlayerRiada | 7. prosince 2009 v 8:47 | Reagovat

Zajímá mě jak moc je hra obtížná. Je možnost nastavit si více úrovní obtížnosti ?

7 assassin-recenzent assassin-recenzent | 7. prosince 2009 v 15:19 | Reagovat

Jiří-ano myslel jsem fps,a díky já jsem jsi vždycky myslel že to I po A je malý l,PlayerRiada-není,ale hra je lehká v tom,že pokud je mise na tebe těžká, tak předtou misí si nasbíráš pár xp, zvýšíš level a když protivníci mají o dva stupne nižší level, tak je to superlehké, jenom začátek je trošinku těžší protože mají všichni ostatní větší level než ty :-)

8 CK CK | Web | 7. prosince 2009 v 19:00 | Reagovat

Ahooj, Borderlands jsem už taky dohrál. Je to masakr hra. Vůbec na to nevypadá, ale je fakt návyková. Pořád vás táhne dopředu. Jen je škoda, že ten konec nebyl víc epičtější. Přece jen za tu námahu, kdy se k tomu konci plahočíte takovou dobu a nakonec musíte postřílet je jednoho velkýho emzáka. Mohlo to být víc kreativnější. Někdy mě občas štval respawn příšer. No, spíš než štval, tak byl občas otravný. Stejně nejlepší to bylo v Old Havenu, místní střelci mi připomínali tipose s Killzone. Hře bych dal 8,5/10!!! P.S. Sorry za malou reklamu, ale mám taky blog o hrách, tak se při chvilce mrkněte. Odkaz mám u nicku!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama